Dieta-Cambridge

Dieta Cambridge – opinie, jadłospis, produkty

Dieta Cambridge to od lat jedna z najskuteczniejszych diet, wybieranych głównie przez osoby, którym nie udało się schudnąć przy przestrzeganiu innych diet odchudzających. Dietę Cambridge zaleca się także osobom, które w krótkim czasie muszą schudnąć, np. ze względu na zaplanowaną operację chirurgiczną. Dieta jest dostępna w postaci półproduktów oraz produktów uzupełniających, które w zależności od etapu stosowania diety można łączyć z dodatkowymi posiłkami, przygotowanymi według zaleceń dietetycznych twórców diety.

Czym jest dieta Cambridge

Dieta stworzona przez specjalistów oparta jest na 6 różnych stopniach energetycznych, które stosuje się w zależności od stopnia zaawansowania odchudzania. W etapie I wolno spożywać jedynie zupy i koktajle Cambridge, natomiast w kolejnych etapach dieta pacjenta jest uzupełniana o dietetyczne potrawy. Sama dieta jest dietą niskokaloryczną – etap I, najbardziej restrykcyjny, ze względu na bardzo niską kaloryczność dań (zwykle od około 400 do około 650 kcal), musi być przeprowadzony pod okiem lekarza. W diecie wykorzystuje się gotowe produkty, jak np. przekąski Cambridge, jednak większość posiłków to specjalne koktajle oraz preparaty w proszku, które należy również odpowiednio przygotować. Istotnym elementem diety jest odpowiednia ilość płynów. Dietetycy zalecają, aby była to głównie niegazowana woda mineralna. Dzienna dawka to co najmniej 2 litry. Decydując się na odchudzanie z dietą Cambridge należy pamiętać, że aktywność fizyczna jest dostosowana do etapu odchudzania i może być całkowicie zabroniona na wcześniejszych etapach, gdy organizm jest osłabiony z powodu mniejszej kaloryczności dostarczanych posiłków.

Opinie o diecie

Dieta jest bardzo restrykcyjna, jednak daje również zakładane efekty. Osoby z BMI przekraczającym 25, które jednocześnie muszą szybko schudnąć, ze względu na niską kaloryczność dań mogą być ciągle głodne i rozdrażnione. Dlatego przejście na dietę powinno być skonsultowane z lekarzem, który może również podejmować odpowiednie kroki, jeśli stosowanie niskokalorycznego menu będzie miało jakieś skutki uboczne dla pacjenta. Opinia niejednego pacjenta o diecie podkreśla, że najtrudniej jest wytrwać w początkowych etapach, gdy pije się głównie koktajle Cambridge, zastępujące pełnowartościowe posiłki. Picie wody może ten efekt zminimalizować, zaś sama dieta jest pomyślana tak, aby etap I był stosowany przez maksymalnie 3 tygodnie.

Przykładowy jadłospis

Menu w diecie Cambridge jest mocno związane z etapem odchudzania. W etapie I pije się tylko koktajle Cambridge, natomiast jeśli pacjent przeszedł do etapu II, wówczas może zjeść jeden tradycyjny posiłek, którego kaloryczność będzie wynosić około 250 kcal. W kolejnym etapie wolno już jeść dwa takie posiłki oraz zjadać koktajle lub 2 produkty Cambridge. Każdy etap to rosnąca dzienna porcja kcal, które można zjeść, co również przekłada się na liczbę produktów Cambridge, jakie należy stosować w diecie.

Oprócz dań przygotowanych przez dietetyków pracujących dla marki Cambridge, w codziennym jadłospisie, w zależności od etapu odchudzania, może się pojawić m.in.:

  • jajecznica ze szczypiorkiem,
  • pieczony na grillu szaszłyk z indyka z warzywami, podawany z brokułem gotowanym na parze (sprawdź grille gazowe),
  • 80 g duszonej piersi z kurczaka z 300 g warzyw z mrożonki,
    makaron z warzywami,
  • kotlet rybno-ziemniaczany z warzywami,
  • oraz jogurt naturalny lub lekki serek z dodatkiem wybranych warzyw, w którym znalazły się otręby pszenne.

Ze względu na niską kaloryczność diety stosujący ją pacjent bardzo szybko zauważa efekty. Kolejnym jej atutem są pełnowartościowe koktajle, zupy i przekąski Cambridge, które uzupełniają dzienną dawkę kilokalorii, jaką można spożyć będąc na diecie.

Add a Comment

You must be logged in to post a comment