Dieta Herbalife

Dieta Herbalife – opinie, produkty, koktajle

Żyjemy szybko i tyjemy szybko. Przychodzi jednak czas, kiedy trzeba zatrzymać siebie i niechciany przyrost masy, a następnie zredukować go do optymalnej wagi, by poczuć się lepiej i zdrowiej.
Większość znanych diet opiera się na nieustannym liczeniu kalorii, co bywa frustrujące dla osoby, chcącej zmniejszyć swoje rozmiary. Ale nie dieta Herbalife. Tutaj, jedyne na co liczymy, to spadek kilogramów, który ta dieta gwarantuje.

Za i przeciw

Niewątpliwą zaletą stosowania produktów Herbalife jest brak uczucia głodu, gdyż są to zbilansowane posiłki, posiadające wszystkie makro i mikroelementy potrzebne naszemu organizmowi. Nie musimy więc zawracać sobie głowy komponowaniem posiłków tak, żeby zawierały to, co jest nam potrzebne. Nie zastanawiamy się nad proporcjami, nie odrzucamy tego, czego nie lubimy i nie szukamy zamienników. Wszystko mamy gotowe, podane na przysłowiowej tacy. Przyjmuje się, że osoby odżywiające się w ten sposób tracą około 1 kg wagi na tydzień i jest to bezpieczne dla zdrowia tempo.

Jedynym mankamentem jest konieczność trzymania się żelaznej zasady w codziennym menu: każdego dnia należy spożyć zamiast dwóch głównych posiłków, dwa koktajle w wybranym smaku oraz zjeść jeden posiłek kolorowy, czyli obiad (do 800 kalorii). Można też stosować przekąski w postaci sałatek, owoców, warzyw i specjalnych, słodkich batoników, zawierających błonnik.
Wydaje się, że taki rodzaj odchudzania musi dać dobre rezultaty, zwłaszcza, że produkty są dobrze zbilansowane. Jak jednak utrzymać osiągniętą wagę i co z efektem jo-jo? Odpowiedź jest prosta: nie należy od razu wracać do sposobu odżywiania sprzed odchudzania. Każda dieta powinna kończyć się fazą stabilizacji, czyli stopniowego wzbogacania menu kolejnymi produktami. Okres ten powinien być taki sam, jak ten, w którym waga nam spadała. Poza tym, jeśli nie zmienimy swoich nawyków żywieniowych i trybu życia, nie ma mowy o zachowaniu nowej wagi na dłuższy czas. Wszystko zależy więc od nas samych.

Jakie są opinie lekarzy?

Przede wszystkim w diecie Herbalife nie ma żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby niekorzystnie wpływać na zdrowie. Są w niej naturalne składniki, dlatego nie ma przeciwwskazań do jej stosowania, chyba, że ktoś jest chory i źle toleruje tego typu jedzenie. Lekarze przestrzegają natomiast przed efektem jo-jo, twierdząc, że nie da się utrzymać wagi bez wysiłku fizycznego. Ćwicząc budujemy masę mięśniową, która jest gwarancją braku wspomnianej zmory wszystkich, pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów. Poza tym lekarze preferują naturalne jedzenie, dlatego ich opinia jest taka, a nie inna.

Proteinowy zawrót głowy

Koktajl, zawierający w 40% węglowodany, w 30% tłuszcze i w 30% białko, to podstawa w diecie. Żeby więc nie zanudzać osób dbających o linię powtarzającym się smakiem, wymyślono różne kompozycje:

  • Owoce tropikalne
  • Ciasteczko z kremem
  • Toffi z jabłkiem i cynamonem
  • Jagoda i malina
  • Czekolada
  • Czekolada z miętą
  • Wanilia

Ten zdrowy, niskokaloryczny posiłek przygotowuje się w kilka chwil i, co najważniejsze, dostarcza nam wysokiej jakości białka oraz niezbędnych witamin i mikroskładników odżywczych. A jeśli chcesz mieć inny smak, możesz go zmodyfikować po swojemu, dodając ulubionych owoców. Działanie produktu sprawia, że nasz uśpiony metabolizm budzi się, rozpoczynając intensywną pracę nawet w czasie snu. Dietę stosujemy tak długo, jak tylko potrzebujemy, gdyż nie są to leki, więc nie ma mowy o przedawkowaniu.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *