Konieczność dbania o zdrowie

O tym, że należy dbać o zdrowie, przypominamy sobie często, dopiero gdy zaczynamy mieć z nim problemy. Mimo dużej ilości informacji o tym, jak ważny jest zdrowy tryb życia, wiele osób nadal lekceważy dbanie o zdrowie.

Mimo informacji o szkodliwości palenia, nadużywania alkoholu, stosowania różnych chemicznych konserwantów w żywności, jedzenia w fast foodach, nie rezygnujemy z tych działań. Powoduje to wiele problemów zdrowotnych, problemy z krążeniem, z układem oddechowym, prowadzi nawet do powstawania nowotworów.

Żeby uniknąć wielu groźnych chorób oraz cieszyć się na co dzień dobrym samopoczuciem psycho-fizycznym, musimy wziąć odpowiedzialność za własne zdrowie. Będzie to wymagało zmiany wielu nawyków, ale się opłaci. Ciężko jest zmienić negatywny nawyk, ale trzeba zacząć i kontynuować aż zły nawyk zmieni się w dobry. W niektórych problemach, jak np. uzależnienie od alkoholu, może być konieczna pomoc z zewnątrz.

Żeby dbać o swoje zdrowie wystarczy ograniczyć używki, zacząć stosować zbilansowaną dietę (zbyt mało jemy ryb, ciemnego pieczywa, warzyw i owoców) i pamiętać o aktywności fizycznej.

Comments are closed.