Jak szybko schudnąć 5-10 kg

Jak szybko schudnąć 5-10 kg?

Wielu z nas mierzy się z problemem nadmiernej wagi. Chcemy skutecznie zrzucić kilka kilogramów, ale nigdzie nie ma sensownych informacji jak tego dokonać. Wszędzie otaczają nas cudowne specyfiki czy diety, które pozwolą nam zrzucić mnóstwo kilogramów w tydzień. Zwykle jest to niemożliwe, a jeśli nawet jakimś cudem (a raczej głodówką) udałoby się nam zgubić w 7 dni np. 10 kilogramów – byłaby to strata nie tylko tłuszczu, ale także i mięśni a po wszystkim i tak czekałby nas efekt yo-yo i szybkie nadrobienie wagi.

Sztuką jest takie szybkie zrzucenie wagi, aby proces był zdrowy. Głodówki a później nieuniknione napady obżarstwa nie są najlepszym pomysłem na zadbanie o swój wygląd. Jak szybko schudnąć 5-10 kg, aby było bezpiecznie?

Mit

Szybkie odchudzanie wcale nie jest takie szybkie, jakby się mogło wydawać. Ludzie myślą, że schudną w miesiąc kilkanaście kilogramów. Jeśli byłoby to takie proste, to wszyscy mielibyśmy idealne sylwetki. Jednak tak nie jest.

Szybkie zrzucenie wagi zdrowo!

Przyjęto, że zrzucanie 0,5 kilograma tygodniowo jest zdrowe. Jeśli zrzucimy znacznie więcej kilogramów, będzie to niezdrowe, a wręcz czasami niebezpieczne dla naszego organizmu. Co więcej, przy zbyt szybkim chudnięciu tracimy masę mięśniową naszego ciała. Kilogramów wprawdzie ubywa, ale sylwetka wygląda coraz gorzej.

Efekt yo-yo

Nieubłaganie wszystkie diety, które są w typie głodówek, prowadzą do efektu jo-jo. Owszem, schudniemy szybko, ale po pseudo diecie zaraz wrócimy do wagi startowej, a zwykle jeszcze dołożymy sobie parę kilo.

Jak zacząć?

Jak szybko schudnąć 5 kg? Bardzo prosto! Na początek robimy sobie zdjęcie, mierzymy ile mamy centymetrów w poszczególnych partiach ciała oraz wzrost, sprawdzamy wagę. Zapisujemy te dane jako nasz start. Już wiemy, że szybkie odchudzanie nie jest wcale takie błyskawiczne i dlatego w całym procesie bardzo ważna jest wytrwałość. To ona pozwoli nam przeżyć kolejny dzień na diecie, aby schudnąć do wymarzonej sylwetki.

Później w czasie odchudzania, kiedy będzie nas dopadało zwątpienie w sens stosowania diety, będziemy mogli porównać swój stan obecny i stan startowy – dzięki temu zobaczymy postępy, co nas zmotywuje do dalszej walki.

Dieta

Wiele ludzi zachodzi w głowę, pytając siebie: „jak szybko schudnąć 10 kg?” a odpowiedź jest bardzo prosta. Trzeba mniej jeść! Jednak robimy to z głową. Mając swoje dane co do wagi, wzrostu, poziomu aktywności fizycznej, wieku, obliczamy za pomocą ogólnodostępnych darmowych kalkulatorów dziennego zapotrzebowania kalorycznego – to ile dokładnie potrzebujemy kcal dziennie.

Jeśli posiadamy już dane, ile kalorii wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie wtedy, aby schudnąć, odejmujemy od tego od 100 do 300 kcal. Wynik pokazuje nam, ile musimy jeść kalorii dziennie, żeby zrzucać kilogramy. Jest to takie proste!

Codzienna rutyna

Musimy włożyć odrobinę wysiłku psychicznego, aby zrzucać zbędne kilogramy. Musimy liczyć dokładnie, to ile jemy kalorii. Oznacza to liczenie każdego grama jedzenia. Pamiętajmy, że małe ciasteczko czy łyżeczka cukru do kawy także ma kalorie! Obecnie mamy dostęp do mnóstwa dzienników żywieniowych w sieci, które w łatwy sposób podliczą zjedzone przez nas kcal.

Co będzie pomocne?

 1. Bieganie
 2. Pływanie
 3. Rolki, wrotki, łyżwy czy deskorolka
 4. Jazda na rowerze
 5. Taniec
 6. Pilates oraz inne aktywności fizyczne

Jak szybko schudnąć 5 kg?

Po pierwsze musimy sobie uświadomić, że najszybsza zdrowa tygodniowa utrata wagi to 0,5 kg. Jeśli już to wiemy, to należy obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, odjąć od niego od 100 do 300 kcal, a następnie jeść dziennie tyle ile pokazuje nam wynik. Dobrze jest na początku zmagań zmierzyć się i zrobić zdjęcie swojej sylwetki tak, aby później w momentach kryzysu porównać sobie stan startowy do tego, co jest teraz.

Jak schudnąć w miesiąc

Jak schudnąć w miesiąc?

Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest to, że przed latem zrzucimy kilka kilo. Dużo osób odpada już po kilku pierwszych dniach, jednak znajdują się wytrwali, którzy trzymają się swoich postanowień i im więcej widzą efektów, tym bardziej są zdeterminowani.

Po miesiącu będą niesamowite efekty

Jak schudnąć w miesiąc? Najlepiej jest się przekonać o tym na własnej skórze. Pierwszy miesiąc może być najtrudniejszy, ale też może najbardziej motywować, ponieważ zachodzi w nim ogromny progres i można zauważyć już efekty codziennego odchudzania.

Nie ma w tym nic takiego trudnego i nie jest to żadna filozofia. Wystarczy tylko trzymać się kilku podstawowych zasad i trwać w swoich postanowieniach. To jest tak naprawdę pierwszy krok do tego, by odchudzanie dawało efekty. Jeśli ktoś będzie zaniedbywać swoją dietę i ćwiczenia, to efekty raczej będą mizerne.

Odchudzanie w jeden miesiąc może dać już nawet kilka kilo różnicy. Wydaje się to niesamowity efekt, ale to chyba dobrze, ponieważ jest najbardziej motywujący. Na początku oczywiście na pierwszych kilogramach nie będzie widać zbytnio różnicy, ponieważ organizm będzie po prostu pozbywać się z ciała wody, jednak każdy kolejny kilogram będzie odczuwalny i będzie sprawiać, że osoba, która się odchudza, będzie się czuć znacznie lepiej.

Zrzucenie wagi to długi proces

Jednak jeśli ktoś myśli, że utrata wagi to krótki proces i że po zrzuceniu kilku kilo można już zaprzestać trzymania się diety i ćwiczeń, to jest w ogromnym błędzie. Odchudzanie to bardzo długi proces. W pewnym momencie można po prostu walczyć o utrzymanie wagi osiągniętej. Jednak zaprzestanie diety i ćwiczeń może prowadzić do stanu sprzed decyzji o odchudzaniu. Dlatego, jeśli już ktoś się bierze za siebie, to niech będzie tego świadom, że jest to decyzja na całe lata. Utrata wagi w jeden miesiąc, czy kilka miesięcy to nie jest żaden wyczyn, prawdziwym wyczynem będzie to, jeśli ktoś tę wagę utrzyma.

Jak się odchudzać?

Należy połączyć ze sobą już wcześniej wspomniane elementy, czyli dietę i ćwiczenia. Dieta najlepiej byłoby, jeśli zostałaby opracowana przez dietetyka, jednak oczywiście nie każdy na wizytę u specjalisty może sobie pozwolić. Wystarczy więc trzymać się kilku podstawowych zasad:

Śniadanie jest najważniejsze

Jeśli podczas śniadania dostarczymy do organizmu odpowiedni zapas witamin, to będziemy mieć siły na cały dzień, dzięki czemu też ograniczymy swoje kolejne posiłki do minimalnych porcji.

Bez podjadania

Nie możemy sobie wmawiać, że jeden cukierek, czy też ciastko nic nie zmieni, bo oczywiście zmieni. Po pierwsze są to dodatkowe kalorie, a po drugie o wiele ciężej będzie potem trzymać się diety i będzie przed nami ogromny opór psychiczny do pokonania.

Jedz zdrowo

Zdrowie jedzenie to nie tylko owoce i warzywa. Zdrowe jedzenie oznacza unikanie węglowodanów, a skupienie się na przyswajaniu przez organizm białka i witamin, które zapewnią siły na cały dzień.

Jedz regularnie

Jest to bardzo ważne, aby organizm był świadom, że będzie dostawać regularne dawki witamin, dzięki czemu nie będzie on odkładać energii w postaci tłuszczu.
Nie zapomnij o ćwiczeniach!

Pozbycie się kilku kilogramów na samej diecie może być bardzo ciężkie. Dlatego bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Nawet same spacery, czy jazda na rowerze mogą dać potężne efekty. Jeśli komuś zależy na tym, żeby naprawdę efektywnie zrzucać wagę, to powinien do diety dołączyć właśnie ćwiczenia. Oczywiście tutaj także należy zachować pewną regularność i dobrze byłoby ustalić sobie plan treningu, który za każdym razem będzie zawierał określone i oczywiście wyższe cele, dzięki czemu ciało będzie zachowywać stały progres.

Jak schudnąć z brzucha

Jak schudnąć z brzucha?

Wielu ludzi chce wiedzieć jak schudnąć z brzucha, bo tam głównie odkłada się u nich tkanka tłuszczowa. Czy jest możliwe, aby schudnąć tylko z jednego miejsca? Nie! Jeśli będziemy się odchudzali, to tłuszcz będzie znikał z całego ciała. Nie idzie wybrać rejonu, z którego mamy tylko chudnąć. Tak samo, jak żadne magiczne sposoby nie pomogą nam w tym celu. Jest tylko jedne skuteczne działanie, które może sprawić, że będziemy mieli szczupły brzuch. Jak to osiągnąć?

Magiczne sposoby dla leniwych

Wszędzie wkoło można napotkać się jak to magicznym sposobem, bez wysiłku nasze wałeczki z brzucha wyparują. Zwykle jednak jest to raczej żerowania na leniwych ludziach, którzy wierzą w cuda. W rzeczywistości większość tych preparatów czy przyrządów do niczego się nie nadaje. Aczkolwiek są suplementy czy urządzenia wspomagające odchudzanie warte wydanych pieniędzy.

Jedyny działający sposób

Jednak nawet gdybyśmy brali dziesiątki suplementów diety i ćwiczyli codziennie, wylewając wanny potu na siłowni, to i tak możliwe jest, że będziemy tyć. Dlaczego?

Jedynym sposobem, aby nasz BRZ UCH był wolny od wałeczków, jest ujemny dzienny bilans kaloryczny. Jeśli będziemy jedli, mniej niż potrzebujemy, to będzie zachodzić proces zwany popularnie jako odchudzanie. Dlatego ludzie, którzy ćwiczą ciężko nawet codziennie, nie potrafią schudnąć, bo po powrocie do domu z nawiązką uzupełniają straconą energię.

W skrócie – jak schudnąć?

 1. Obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne.
 2. Zjadać mniej o 100-300 kcal dziennie niż wynika z naszego dziennego zapotrzebowania.
 3. Skrupulatnie jeść tyle ile obliczyliśmy – nie więcej, nie mniej.
 4. Powtarzać to codziennie i uzbroić się w cierpliwość. Zdrowo jest zrzucać do 1 kilograma tygodniowo.
 5. Jeśli zrzucimy parę kilo, należy na nowo obliczyć swoje zapotrzebowanie (bo będzie inne) i dostosować do niego dietę.

Jak schudnąć z brzucha?

Na początku ważymy się rano na czczo, a następnie mierzymy nasz wzrost. Z tymi danymi szukamy kalkulatora dziennego zapotrzebowania kalorii w sieci. Tam podajemy dane m.in. wagi, wzrostu, wieku i naszej dziennej aktywności fizycznej w pracy i w sporcie. Dzięki temu będziemy wiedzieli, jakie jest nasze zapotrzebowanie w kalorie każdego dnia.

Od uzyskanego wyniku odejmujemy od 100 do 300 kcal i tyle dziennie spożywamy. Najłatwiej będzie to osiągnąć, jeśli zaopatrzymy się w jakiś dziennik żywieniowy, w którym będziemy spisywać, ile kalorii zjedliśmy w danym posiłku. Najlepiej do tego celu nabyć wagę i wszystkie pokarmy ważyć. Później szukamy w tabelach kalorycznych, ile dany pokarm ma kcal w 100 gramach – podkładamy to pod to, ile sami zjedliśmy i mamy dokładną wiedzę ile w naszym posiłku było kalorii.

Sam proces nie jest łatwy, ale daje nam 100% pewność, że będziemy chudnąć. Jednak trzeba liczyć wszystko, co jemy. Oczywiście trzeba na to wszystko poświęcić każdego dnia trochę czasu. Na początku nim dojdziemy do wprawy, będziemy go tracili więcej, ale później będzie nam znacznie łatwiej. Zwykle można sobie samemu ustalić ulubione posiłki i z góry będzie wiadomo, ile pochłoniemy kalorii.

Czy ten sposób jest skuteczny?

Jeśli nie będziemy oszukiwali samych siebie, np. nie zapisując przekąsek czy małych pokarmów to nie ma innej możliwości niż ta, że wałeczki będą znikać z naszego brzucha. Jednak cały proces wymaga czasu, gdyż zdrowo jest chudnąć do 1 kg dziennie. Szybsze chudnięcie sprawi, że zamiast gubić tłuszcz, będziemy tracili również mięśnie, co więcej, zwykle taka głodówka kończy się obżarstwem i efektem jojo.

Jednak jeśli chcemy się cieszyć pięknym ciałem przez długi czas, to musimy uzbroić się w cierpliwość. Może to trochę czasu potrwać, ale rezultaty będą warte wysiłku.

Co jeść żeby schudnąć

Co jeść żeby schudnąć?

Odchudzanie to wcale nie jest taka prosta sprawa, ale podróż, która zajmie bardzo dużo czasu i będzie wymagać wielu wyrzeczeń i zmian w codziennym dotychczasowym życiu. Żeby schudnąć, nie wystarczy tylko ćwiczyć, lecz trzeba także zmienić swoje nawyki żywieniowe. Nie ma jednej konkretnej zasady, która pasowałaby do każdego. Wszystko opiera się na ogólnikach, do których warto się stosować, jednak z czasem należy dietę dopasować do swojego ciała i wymagań, tak aby można było normalnie funkcjonować. Dlatego też wszystkie artykuły i porady, na które można natrafić w Internecie, należy traktować z dystansem i podchodzić do nich z wielką ostrożnością. Niektórzy blogerzy tworzą nowe diety na potrzeby nowych artykułów. Tak się właśnie pojawiają diety, gdzie jedna nowa, zaprzecza tej poprzedniej.

Na pewno należy uniknąć tego, aby zupełnie ograniczać jedzenie i dostarczać do organizmu mniej niż minimum kalorii. Każdy organizm potrzebuje odpowiedniej dawki energii, aby odpowiednio funkcjonować, powinniśmy te dawki energii dostarczać. Żadne głodówki i diety cud, gdzie chudnie się kilka kilogramów w kilka dni, nikomu nie wyjdą na dobre, a w najgorszym przypadku doprowadzą ciało osoby odchudzającej się, do totalnej ruiny.

Co jeść żeby schudnąć? Najlepiej jest chyba poprosić o pomoc dietetyka, który dopasuje dietę do nas, do naszego stylu życia i wymagań kalorycznych. Jednak jeśli ktoś chce dopiero spróbować, czy da radę wytrzymać w postanowieniu zrzucenia kilku kilogramów, to może się trzymać poniższych ogólnych zasad, które pozwolą na zrzucić wagę.

Pij wodę

Woda nie tylko w pewien sposób pozwala zapełnić żołądek, który cały czas domaga się kolejnych porcji jedzenia, ale przede wszystkim woda działa oczyszczająco. Dzięki niej możemy pozbyć się z naszego organizmu nadmiaru toksyn i oczyszczamy swoje ciało ze wszystkiego, co je zanieczyszcza i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Picie sporej ilości wody to także sposób na oczyszczenie nerek.

Regularne jedzenie

Bardzo ważne jest to, aby spożywać regularnie w ciągu dnia. Musimy je oczywiście uzależnić od tego, jak wygląda nasz codzienny tryb dnia. Jeśli wstajemy wcześnie, a bardzo późno kładziemy się spać, to wiadomo, że posiłków w ciągu dnia będziemy zjadać więcej, niż osoba, która późno wstaje i wcześnie kładzie się spać. Zapotrzebowanie tych dwóch przypadków na kalorie jest zupełnie inne. Warto trzymać się zasady, że posiłki powinny być przez nas spożywane co 3 – 4 godziny. Dzięki temu organizm będzie wiedzieć, że w regularnych odstępach otrzyma kolejne dawki energii, dzięki czemu nie będzie jej magazynować w postaci tłuszczu.
Odżywiaj się zdrowo i naturalnie

Jest to bardzo ogólne stwierdzenie, ale też bardzo prawdziwe. Każdy, kto ma tylko ku temu sposobność, powinien kupować zdrowe i świeże produkty, najlepiej ze sprawdzonych źródeł. Każdego dnia powinno się przede wszystkim zapewnić organizmowi odpowiednią dawkę błonnika i witamin. Dzięki nim właśnie nasz organizm zachowuje siły, a dzięki błonnikowi między innymi będziemy mieć uczucie sytości, co pozwoli nam uniknąć podjadania.

Traktuj każde dojadanie jako posiłek

Jeśli zdarza ci się dojadać i nie możesz na razie się od tego opanować, to postaraj się to dojadanie traktować jako normalne posiłki. Dzięki temu będziesz znać ogólną liczbę dań, jakie zjadasz w ciągu dnia i dzięki pewnemu psychicznemu obciążeniu, może zrezygnujesz z kilku niepotrzebnych.

Po prostu żyj zdrowo

Takich zasad zdrowego żywienia i życia można przedstawić jeszcze naprawdę wiele. Ważne jest to, aby trzymać się swoich postanowień i aby nie rezygnować z diety, na rzecz chwilowej słabości, w postaci bardzo kalorycznego tortu czekoladowego. Jeśli ktoś jest łakomczuchem, to niech po prostu robi sobie desery z owoców i warzyw. Mamy nadzieje, że już wiesz co jeść żeby schudnąć. 🙂

Jak szybko i skutecznie schudnąć

Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Wakacje na dobre już trwają, ale dopiero teraz niektórzy biorą się za odchudzenie swojego ciała. Teraz potrzeba bardzo dużo pracy, aby szybko pozbyć się nadmiaru kilogramów i nieco poprawić wygląd swojego ciała.

Jak szybko schudnąć?

Dla każdego termin szybkiego chudnięcia może oznaczać coś innego. Jednak za szybkie odchudzanie możemy uznać już pomiędzy 5 a 7 kilogramów na miesiąc. Nie jest to jakiś wspaniały wynik, ale jeśli ktoś chce schudnąć skutecznie, aby ta waga nie powróciła i aby jego skóra była jędrna i nie było widać jej nadmiaru, to właśnie tyle powinno się chudnąć. Zbyt szybkie tracenie wagi, może skutkować tym, że na ciele pojawi się bardzo brzydko wyglądający nadmiar ciałka.

Od czego więc zacząć? Szybkie odchudzanie będzie połączeniem takich punktów jak:

 • Zmiana nawyków żywieniowych,
 • Aktywność fizyczna.

Tylko tyle i aż tyle wystarczy, aby w pewnym okresie poprawić swój wygląd i co ważniejsze, poczuć się też lepiej. Może więc na samym początku zaczniemy od diety. Choć na rynku istnieje bardzo dużo suplementów diety, to może na razie odłożymy plany ich zakupu na bok, ponieważ nie są one aż tak dobre, jak naturalne produkty.

O diecie można powiedzieć tyle, że zaleca się jedzenie niskokalorycznych produktów, jednak w tym należałoby postarać się o produkty ostre, które nieco wspomogą prędkość spalania tłuszczów. Wśród takich produktów można wyróżnić między innymi ostrą paprykę, czy też cynamon. W diecie ważne są także napoje i tutaj warto pochylić się nad czerwoną i zieloną herbatą, które również wspomagają odchudzanie. Oczywiście dieta powinna w większości składać się z warzyw i na deser można zafundować sobie owoce, za to raczej powinno się unikać węglowodanów i jeśli ktoś na razie chce uniknąć rozwoju tkanki mięśniowej i skupić się konkretnie na odchudzaniu, to może też oszczędnie spożywać białko. Ciężko jest jednak zalecić komuś konkretne produkty, skoro nie zna się kogoś cech, metabolizmu i tak dalej. Dlatego dobrym sposobem będzie udanie się do dietetyka, który przygotuje specjalną i co najważniejsze, indywidualną dietę, która na pewno przy jej stosowaniu będzie skuteczna.

Zrzucić wagę jednak jeszcze szybciej możemy, jak to już zostało napisanie, nie stosując samej diety, lecz także wspomagając ją aktywnością fizyczną. Tutaj pojawia się problem, ponieważ aktywność fizyczna to nie jest coś, do czego jesteśmy zbyt chętni. Raczej w większości przypadków staramy się jej uniknąć. Czas jednak na zmianę niektórych naszych przyzwyczajeń i pora zacząć się ruszać. Na początek możemy zrezygnować ze zbyt częstej jazdy autem i komunikacją miejską. Jeśli idziemy gdzieś, gdzie nie mamy bardzo daleko, czyli do 2 – 3 kilometrów, to postarajmy się tę odległość pokonywać na pieszo. Ta odrobina ruchu już na samym początku naprawdę będzie dużo znaczyć. Kolejnym etapem mogą być regularne ćwiczenia. Możemy uprawiać nordic-walking, możemy biegać, jeździć na rowerze, czy też chodzić na siłownię, albo basen. Każda forma ruchu jest wskazana, ponieważ pomoże ona pozbyć się nadmiaru wody i toksyn z organizmu, a także przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej.

Trzymaj się postanowień

Odchudzanie to nie jest nic łatwego. Bardzo ciężko jest się trzymać postanowień, szczególnie na samym początku. Jednak jeśli ktoś przetrwa pierwsze kilka tygodni, to ćwiczenie i dieta wejdą mu w nawyk i wszystko stanie się łatwiejsze.

Teraz już tylko wystarczy odżywiać się zdrowo i nieco się poruszać, a każdy się przekona, że nie tylko będzie wyglądać lepiej, ale też o wiele lepiej będzie się czuć. Nagle pojawią się siły na nowe czynności, na o wiele większą aktywność. Odchudzanie to początek czegoś, co poprawia całe codzienne życie.